Форуми

 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Bнoс нa немска кола от САЩ 184 k.c

 
               
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Внос на автомобили
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bseverinov



Регистриран на: 07 Апр 2008
Мнения: 3
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 17, 2008 3:18 am    Заглавие: Bнoс нa немска кола от САЩ 184 k.c Отговорете с цитат

Здравейте!нуждая се от помощ, по въпрос който силно ме интересува. Пребивавам в САЩ от една година и преди няколко дни си купих немска кола 2004 година, 184 к.с. Прибирам се в България на 03.09.2008 и искам да си взема колата. Дочух, че ако съм притежавал колата повече от 6 месеца, мога да се възползвам от привилегията да не плащам мито и ддс. Проблемът при мен е, че към датата ми на прибиране ще съм собственик на колата от 4 месеца. Интересува ме, дали мога да внеса колата като временен внос (за 3 месеца) и след това, при навършени 6 месеца притежание, да я регистрирам без да плащам мито и ддс?Ако реша да продам колата ще трябва да заплатя преди това спестените суми по мито и ддс? Предварително Ви благодаря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tonizdravkov



Регистриран на: 16 Окт 2006
Мнения: 17

МнениеПуснато на: Чет Апр 17, 2008 3:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Глава петдесет и първа
ВНОС НА ЛИЧНО ИМУЩЕСТВО ОТ ФИЗИЧЕСКИ ЛИЦА

Раздел I
Лично имущество, внасяно от физически лица, които се преместват на постоянно местопребиваване в Република България

Чл.668. При спазване разпоредбите на този раздел се допуска безмитен внос на употребявано лично имущество, внасяно от физически лица, които се преместват на постоянно местопребиваване на митническата територия на Република България.
Чл.669. Безмитен внос се допуска само на лично имущество, което:
1. е било във владение на лицата, които се преместват на постоянно местопребиваване в Република България, и е било за тяхно лично и частно ползване на предишното им местопребиваване; превозните средства за частно ползване трябва да са били използвани от тези лица на предишното им постоянно местопребиваване най-малко 6 месеца преди датата, на която е сменено постоянното им местопребиваване;
2. ще се използва за същите цели на новото постоянно местопребиваване на митническата територия на Република България.
Чл.670. Безмитният внос по чл. 668 се допуска с разрешение на началника на митницата, в чийто район се намира постоянното местопребиваване на съответното физическо лице.
Чл.671. (1) Моторните превозни средства, допуснати за безмитен внос, не могат да бъдат заемани, залагани, давани под наем или прехвърляни със или без заплащане преди изтичането на 24 месеца от датата на приемането на декларацията за оформяне на режим внос без предварителното разрешение на митницата, оформила вноса.
(2) В случай че моторните превозни средства, допуснати за безмитен внос съгласно ал.1, бъдат заемани, залагани, давани под наем или прехвърляни със или без заплащане преди изтичането на срока по ал.1, митницата, оформила безмитния внос, събира митните сборове, дължими за тези превозни средства, в съответствие с вида им и въз основа на митническата стойност, определена или приета от митническите органи към датата на заемането, залагането, даването под наем или прехвърлянето и според митническите ставки, действащи към същата дата.
Чл.672. (1) Безмитен внос на лично имущество се разрешава само на физически лица, които са имали постоянно местопребиваване извън митническата територия на Република България най-малко 12 последователни месеца преди смяната на местопребиваването.
(2) Отклонения от правилото по ал.1 могат да бъдат разрешени от началника на митницата, в чийто район се намира постоянното местопребиваване на съответното физическо лице, в случаите, когато:
1. намерението на лицето е било да живее извън митническата територия на Република България за непрекъснат период от 12 месеца;
2. лицето сменя постоянното си местопребиваване от друга държава в Република България по време на или след кратко временно пребиваване в Република България, при условие че преди временното пребиваване е живяло извън митническата територия на Република България най-малко 12 последователни месеца.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bseverinov



Регистриран на: 07 Апр 2008
Мнения: 3
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2008 12:25 am    Заглавие: :) Отговорете с цитат

благодаря Ви
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Внос на автомобили Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov