Форуми

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

VNOS NA CADILLAC OT USA
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Внос на автомобили
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
NAFTA

МнениеПуснато на: Нед Фев 17, 2008 9:29 pm    Заглавие: VNOS NA CADILLAC OT USA Отговорете с цитат

Dobur den, izvinete che pisha s latiniski bukvi.
Iskax da popitam kakvo e nujno da plata da si vkaram moq 1997 Cadillac deto e 300 konski sili v Bulgaria ot USA. Toi e pod moe ime ot pone 6 meseca i imam zelena karta i postoqnen adres v USA. Az sum razbral che ako kolata e po stara ot 10 godini ili ako e tvoia za pone 6 meseca akciz i mito otpada ako namerqvash da e izpolzvash za sepe si. Sushto taka sum razbral che ako shte se premestvash obratno vuv Bulgaria ot chujbina, imash pravo vudnuj da vkarash konteiner i na nishto v nego da ne se plashta mito.
A ako tezi dvete ne sa aktualni, i iskam da e vkaram za vremeno polzvane v Bulgaria i da vkarvam i iskarvam vseki 3 meseca, imali pak nqkukvi mita ili akcizi ? Blagodarq vi mnogo.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
niko

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 20, 2008 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При окончателно връщане в България не дължиш мито, но акциз ще трябва да платиш. Ако не я регистрираш, ще си я ползваш както всеки турист, но всички прегледи, такси и застраховки ще правиш в САЩ
Върнете се в началото
NAFTA

МнениеПуснато на: Сря Фев 20, 2008 11:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

a shte mogali da e zastraxovam v Bulgaria i da i napravq avto kasko tam ? kak shte stoi vuprosa sus zastraxovkata v sluchai che mi e v bulgaria no s shtatski nomera.? mersi
Върнете се в началото
niko

МнениеПуснато на: Чет Фев 21, 2008 9:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Правят застраховки, но само за 3 месеца и при доста високи премии. За колата която описваш, гражданската отговорност ще бъде над 800 лв за 3м. При това положение, най-добре да си правиш застраховката в САЩ. Ще ти трябва и "Зелена карта".
Върнете се в началото
NAFTA

МнениеПуснато на: Чет Фев 21, 2008 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

az mislq che zastraxovkata ot USA nqma da vaji vuv bulgaria. nemojeli da i napravq otdelno kasko v bulgaria ?
Върнете се в началото
niko

МнениеПуснато на: Пет Фев 22, 2008 8:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дали ще важи в България, зависи от застрахователя в САЩ. Нашите правят каско по-лесно от гражданска, но и премията ще е различна.
Върнете се в началото
NAFTA

МнениеПуснато на: Пет Фев 22, 2008 11:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ako vie bqxte na moe mqsto, kak shte postupite nai lesno i nai evtino da si karam kolata v Bulgaria bez problemi i zastraxovana ? mersi
Върнете се в началото
niko

МнениеПуснато на: Съб Фев 23, 2008 9:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мога да отговоря, защото не познавам законите в САЩ, но според това което разбрах до сега, моментът не е подходящ за внос и регистрация на мощен и скъп автомобил. Особено от страна извън ЕС. За ползване с чужда регистрация...ами рисковете са по-големи Rolling Eyes
Разбира се, това е лично мое мнение и не те задължава, по никакъв начин, да го следваш Very Happy
Върнете се в началото
NAFTA

МнениеПуснато на: Съб Фев 23, 2008 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mersi sve pak mnogo. Az sum chul ot nqkude che e vuzmojno skoro da maxnat akcizite za vnos na avtomobili, no ne mi se vqrva. Nqkukvi mneniq po tozi vupros ?
Върнете се в началото
niko

МнениеПуснато на: Нед Фев 24, 2008 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам колко време не си в България, но нищо не се е променило! Ако днес кажат - "Абе, дайте да махнем този акциз", това ще стане на днешния ден, но след някоя и друга година! Laughing
Върнете се в началото
jonko_p

МнениеПуснато на: Вто Фев 26, 2008 5:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И мен ме интересува същия въпрос - аз съм от БГ, но имам желание да си вкарам кола от САЩ(при 1.32 лв./$, кой не иска) и съм забелязъл, че по нашите пътища е заринато с коли с американски номера.

Колегата отгоре не е прав за КАСКО застраховката - проверил съм - няма никакво значение какъв и е номера - тарифата е една и съща, дори застраховат и коли без номера.

За ГО е по-особен случая, чувал съм, че се прави само в Интерамерикан, но нямам идея за тарифата. Но смятам, че при каквито и да е тарифи е по-евтино отколкото да изпраскаш 20 хил.лв. мито,акциз и ДДС на митница.

Та и мен ме интересува какви са особеностите на митническия режим за да си караш кола с американски номера-какъв тип пълномощно от собственика е нужно, от кой да е заверено, ти може и да си имаш договор за покупко-продажба, но да си я караш с пълномощното и да я прехвърлиш по-късно, когато пожелаеш.

Проблемите с прегледа не са проблеми - щото БГ полицаите едва ли знаят какъв му е талона на щата Илинойс и може да си изфабрикувам каквото искам.

Ако някой има идеи за нещо допълнително в практически аспект, ще съм благодарен да го сподели.
Върнете се в началото
NAFTA

МнениеПуснато на: Нед Мар 02, 2008 5:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Az bqx pital po rano edin zastraxovatelen agent v Bulgaria i mi kaza dori i da e s amerikanski nomera 6te e zastraxovat gore dolu na su6tata cena kuto kola registrirana v bulgaria. su6toto i za kaskoto, koeto e spored tipa kola i kolko struva i kukuv e riska da i stane ne6to nepriqtno
Върнете се в началото
bseverinov

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 16, 2008 11:23 pm    Заглавие: Bнoс автомобил от САЩ 184 k.c Отговорете с цитат

Здравейте!Пребивавам в САЩ от една година и преди няколко дни си купих немска кола 2004 година, 184 к.с. Прибирам се в България на 03.09.2008 и искам да си взема колата. Дочух, че ако съм притежавал колата повече от 6 месеца, мога да се възползвам от привилегията да не плащам мито и ддс. Проблемът при мен е, че към датата ми на прибиране ще съм собственик на колата от 4 месеца. Интересува ме, дали мога да внеса колата като временен внос (за 3 месеца) и след това, при навършени 6 месеца притежание, да я регистрирам без да плащам мито и ддс?Предварително благодаря
Върнете се в началото
NAFTA

МнениеПуснато на: Сря Май 14, 2008 9:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Severinov, shte mojesh no problema e drug brat mi. Mitoto i DDC-to sa evtini spriqmo Akciza. Ako e imash za 6 meseca ne plashtash mito i DDC ama akciza shte te iznasili. Po dobre da e karash s USA nomera i da plashtash malko poveche zastraxovka, i prez 3 meseca da e izkarvash za 20 minuti v 4ujbina Wink
Върнете се в началото
ludmilll

Местожителство: USA

МнениеПуснато на: Пон Юни 08, 2009 2:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

niko написа:
При окончателно връщане в България не дължиш мито, но акциз ще трябва да платиш. Ако не я регистрираш, ще си я ползваш както всеки турист, но всички прегледи, такси и застраховки ще правиш в САЩ

И какви прегледи, такси и застраховки ще правиш в САЩ ако не е таина.Или си говорите на изус някакви измислици.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Внос на автомобили Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети