Форуми

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Акциз за кола от ЕС
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Внос на автомобили
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
9k32m

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2007 8:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ludmilll написа:
....По точно не ми е ясно с коя система работи БГ митницата??? Rolling Eyes

Изхождайки от факта, че българина е "жив дявол" предполагам, че държавата си е направила сметката и е изравнила парите които дефакто се дължат при плащане на митническите сборове било то SAE било то по DIN. Другият начин е от където е вноса. Но тогава ако се внесе кола от Япония по кой стандарт ще се обмити ?
Аз залагам на DIN.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milsim

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2007 9:49 am    Заглавие: акциз Отговорете с цитат

съгласно закона за акциза собственикът на автомобила е длъжен в ....дневен срок да обяви в митницата,отдел "акцизи"стоката.това,че не си го платил те прави нарушител и на някакъв етап може да ти изиграе лоша шега
Върнете се в началото
Momchi

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 8:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

9k32m написа:
ludmilll написа:
....По точно не ми е ясно с коя система работи БГ митницата??? Rolling Eyes

Но тогава ако се внесе кола от Япония по кой стандарт ще се обмити ?
Аз залагам на DIN.

Митницата у нас работи и по двете системи, то затова и в законодателството са дадени разбивки на акцизите и при двата варианта. Цяла Европа и някои от бившите и колонии по света работят по системата DIN, останалия свят е под американско влияние и изписват мощността по SAE. Общо взето всичко зависи от това какво пише в оригиналния регистрационен талон, а там не пише например само 150hp или 150kW, а пише и по коя система е определена тази мощност. Ако пък все пак в талона не пише нещо подобно, то тогава опирате до услугите на ТЕХНОТЕСТ, където срещу "скромно" заплащане ви определят мощността на автомобила по DIN и с документа от там в митницата.
Върнете се в началото
milsim

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2007 11:42 am    Заглавие: до dtmpower Отговорете с цитат

хич не си "пей сърце",а по-добре си го плати,защото при една проверка такава глоба ще ти треснат,че свят ще ти се извие !
съгласно закона за акциза ти имаш задължение да се явиш в митницата по адрес /най - близката ти митница /и да си платиш акциза в 14-дневен срок от придобиване на автомобила./не съм сигурен за срока-колко дена беше/.
не знам как са те регистрирали в КАТ,но проблема си остава твой- ти си в нарушение.
Върнете се в началото
ludmilll

Местожителство: USA

МнениеПуснато на: Нед Юни 21, 2009 12:17 pm    Заглавие: Акциз ако не се плаща в Европа Отговорете с цитат

Здравеите. Значи че ако в Европеиския съюз не се плаща акциз а в България се плаща то излиза че те прибират почти такива пари все едно те са произвели автомобила. И това ако не е измама не знам кое е. Аз докарах един автомобил и ми искаха повече от колкото съм я купил. Измамници в БГ Парламента друго обяснение нямам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Внос на автомобили Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети