Форуми

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

VNOS NA CADILLAC OT USA
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Внос на автомобили
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ludmilll

Местожителство: USA

МнениеПуснато на: Пон Юни 08, 2009 2:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

niko написа:
Не знам колко време не си в България, но нищо не се е променило! Ако днес кажат - "Абе, дайте да махнем този акциз", това ще стане на днешния ден, но след някоя и друга година! Laughing

Само че забрави че България е член на Европеиския съюз и когато Европа им каже че това с събирането на акциза е незаконо искат не искат го махат.
По въпроса със застраховките: Ти трябвада си пълен малоумник да правиш застраховка на скъп автомобил в САЩ и да го караш в БГ по простата причина че веднага ще го откраднат.Защото Застрахователите(мутри слагат стикети по стъклата което е също незаконно до кога ти е валидна застраховката.)Застраховките Каско иГражданска са на една и съща цена няма знацение каква регистрация имаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ludmilll

МнениеПуснато на: Пон Юни 08, 2009 2:29 am    Заглавие: Re: Bнoс автомобил от САЩ 184 k.c Отговорете с цитат

bseverinov написа:
Здравейте!Пребивавам в САЩ от една година и преди няколко дни си купих немска кола 2004 година, 184 к.с. Прибирам се в България на 03.09.2008 и искам да си взема колата. Дочух, че ако съм притежавал колата повече от 6 месеца, мога да се възползвам от привилегията да не плащам мито и ддс. Проблемът при мен е, че към датата ми на прибиране ще съм собственик на колата от 4 месеца. Интересува ме, дали мога да внеса колата като временен внос (за 3 месеца) и след това, при навършени 6 месеца притежание, да я регистрирам без да плащам мито и ддс?Предварително благодаря

Здравеи.
По горе някъде във форома прочетох че в Испания не се плаща Акциз така че я караш в Испания или някя друга Европеиска държава където не се плаща акциз регистрираш я там и сле това я докарваш в родината
Върнете се в началото
ludmilll

МнениеПуснато на: Нед Юни 21, 2009 11:06 am    Заглавие: Re: Bнoс автомобил от САЩ 184 k.c Отговорете с цитат

ludmilll написа:
bseverinov написа:
Здравейте!Пребивавам в САЩ от една година и преди няколко дни си купих немска кола 2004 година, 184 к.с. Прибирам се в България на 03.09.2008 и искам да си взема колата. Дочух, че ако съм притежавал колата повече от 6 месеца, мога да се възползвам от привилегията да не плащам мито и ддс. Проблемът при мен е, че към датата ми на прибиране ще съм собственик на колата от 4 месеца. Интересува ме, дали мога да внеса колата като временен внос (за 3 месеца) и след това, при навършени 6 месеца притежание, да я регистрирам без да плащам мито и ддс?Предварително благодаря

Здравеи.
По горе някъде във форома прочетох че в Испания не се плаща Акциз така че я караш в Испания или някя друга Европеиска държава където не се плаща акциз регистрираш я там и сле това я докарваш в родината

Здравеи. Извиняваи ама съм те подвел.И аз живея в САЩ. Твоят автомобил е акцизен и това не можеш да го избегнеш по простата причина че в БГ събират акциз на всички автомобили над определени конски сили няма значение от къде е внесен.В Европа не се плаща акциз освен в БГ .Да се надяваме че от 01/01/2010г ще отпадне защото е незаконно. Така че ако можеш изчакаи.
Върнете се в началото
ludmilll

МнениеПуснато на: Нед Юни 21, 2009 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

jonko_p написа:
И мен ме интересува същия въпрос - аз съм от БГ, но имам желание да си вкарам кола от САЩ(при 1.32 лв./$, кой не иска) и съм забелязъл, че по нашите пътища е заринато с коли с американски номера.

Колегата отгоре не е прав за КАСКО застраховката - проверил съм - няма никакво значение какъв и е номера - тарифата е една и съща, дори застраховат и коли без номера.

За ГО е по-особен случая, чувал съм, че се прави само в Интерамерикан, но нямам идея за тарифата. Но смятам, че при каквито и да е тарифи е по-евтино отколкото да изпраскаш 20 хил.лв. мито,акциз и ДДС на митница.

Та и мен ме интересува какви са особеностите на митническия режим за да си караш кола с американски номера-какъв тип пълномощно от собственика е нужно, от кой да е заверено, ти може и да си имаш договор за покупко-продажба, но да си я караш с пълномощното и да я прехвърлиш по-късно, когато пожелаеш.

Проблемите с прегледа не са проблеми - щото БГ полицаите едва ли знаят какъв му е талона на щата Илинойс и може да си изфабрикувам каквото искам.

Ако някой има идеи за нещо допълнително в практически аспект, ще съм благодарен да го сподели.
В Илиноис Автомобилите не минават на преглет.В Илиноис Автомобилите нямат Талон А само един лист наречен Таител които служи за доказване на собственост и ако искаш да продадеш автомобила има няколко графи с куповач и продавач където се разписват и двамата и сделката е сключена където и да си.Така че този докумет може да бъде разписан и в БГ пред нотариос за по сигурно.Може и покупко продава договор да си направите и колата е твоя и след това си я оправяш.Ако не искаш да я регистрираш собственика ти дава Таитела на автомобила без да го разписва за пред Полицията като те спират и ти вади едно генерално пълномощно и си готов.Също така ако му го платиш не е лошо да имаш покупко продава договор.И на 3 месеца трябва да я изкарваш до Югославия.Няма преглед няма талон в САЩ.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Внос на автомобили Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети