Форуми

 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Внос на стока върната за ремонт извън ЕС?

 
               
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> До всички
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Niki72



Регистриран на: 27 Ное 2006
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Вто Окт 07, 2008 11:55 am    Заглавие: Внос на стока върната за ремонт извън ЕС? Отговорете с цитат

Как се процедира и какви документи са необходими при получаването на изпратена извън ЕС за ремонт или замяна на стока-например видеокамера?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Flaneghan



Регистриран на: 01 Юли 2004
Мнения: 255
Местожителство: тук на всички напук

МнениеПуснато на: Съб Ное 08, 2008 3:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Доста време се въздържах от мнение, поради липса на конкретика във въпроса. Все пак нещата могат да бъдат сведени до следното :
Ако връщаната след ремонт стока е напуснала България респективно общността като временно изнесена стока за ремонт ( в което аз дълбоко се съмнявам ) начинът за нейното оформяне е само един - връщайки се след ремонт съответно се поставя под реимпорт . По чл.183-185 от Регламент 2913 освободена от мита ;по чл.58 т.16 от Закона за ДДС освободено от ДДС .Разбира се след идентификация на стоката .Общо правило е и стойността на която се извършва облагането .При гаранционен ремонт ,при който ремонта се извършва БЕЗВЪЗМЕЗДНО(тоест няма плащане)-стойността при временното изнасяне и при реимпорта следва да съвпадат .При ремонт ,при който има заплащане- облагането се извършва на стойността на ремонта .Поради тази особеност би било добре търговският документ ,с който стоката се връща в България да има включени данни за собствената стойност на стоката ( следва да е равна на стойността при временното изнасяне и данни за стойността на ремонта ) ,като по този документ за плащане е само размера на извършеният ремонт .
По скоро смятам че стоката или е оформена като износ или за нея няма формалности по износ
В случай на извършени формалности за износ не може да се ползва реимпорт и се отива към внасяне на стоката ,като ако е възможна идентификация на внасяната стока може да се ползва реда на чл.183-185 на Регламент 2913 и да се освободи от мита но не и от ДДС.
А влучая на тотална липса на формалности по износ стоката се третира като внос от трета страна със всички дължими държавни вземания и формалности по вноса .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> До всички Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov