Форуми

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Vnos na Avtomobil na invalid
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Внос на автомобили
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lancha

МнениеПуснато на: Вто Авг 01, 2006 2:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте сигорно е писано по моя въпрос, но ще се радвам ако някой ми отговори.
Вече имам автомобил, който е рег. на инвалид, но ми писна от него и ще го продам до няколко дена. Този автомобил беше внесен от една фирма с автовоз и те се занимаваха с всички документи и аз тогава нищо не разбрах Confused .
Имам още едно инвалидно право, а един приятел след няколко дена се прибира от Норвегия и ще мине през Германия и Италия за да ми вкара кола. Аз съм му пратил експертното решение на дядо ми , но от там нататък незнам какъв е реда. Трябва ли някъкво пълномощно, на нашата граница какво трябва да прави????Дано някой да оговори като за индианец че много голяма тъмна индия ми е с това инвалидно право.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Asi

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2006 10:34 am    Заглавие: vapros Отговорете с цитат

Kakvo shte stane s avtomobilite koito v momenta sa na invalid sled 01.01.2007g. Shte moje li da se prodavat t.e. mitnicheskoto zadaljenie pada li? Blagodarq za otgovora. Mislq che dosta xora gi interesuva.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailomitkovski

МнениеПуснато на: Вто Дек 19, 2006 1:07 pm    Заглавие: еще раз об оранжевой революции Отговорете с цитат

Да и когда Джек ей говорилМы должны вернуться то она ответилаЯ должна идти - он будет спрашивать где я была - это что же получается - она осталась с Соером?? да не обязатель Часть 1. Глава 1Просыпайся! Не хватало еще того что бы ты в первый же день опоздал в школу. - Сказала мама входя в мою комнату. - Да просыпайся же ты! Если не встанешь позову отца он то теб

Последната промяна е направена от ivailomitkovski на Съб Яну 09, 2010 11:11 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
second

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Дек 19, 2006 8:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Asi написа:
Kakvo shte stane s avtomobilite koito v momenta sa na invalid sled 01.01.2007g. Shte moje li da se prodavat t.e. mitnicheskoto zadaljenie pada li? Blagodarq za otgovora. Mislq che dosta xora gi interesuva.

Митническото задължение формално не пада, (защото е нужна промяна на закона за това, каквато няма, доколкото знам), но просто става 0, с промяната на митническата тарифа. Митата се плащат винаги по актуалната тарифа.

ivailomitkovski написа:
Краси написа:
Моля за отговор на следния въпрос:
Кога и как става освобождаването от мито и ДДС за внасяне на автомобил за инвалид, ако имам всички изброени по-горе документи и колата отговаря на условията? В случай, че я внасям от пункт Калотина например, на самата граница ли трябва да преставя документите и ще бъде ли освободен тогава автомобилът от мито и ДДС? Защото чух, че по някаква нова разпоредба митото и ДДС-то се плащали задължително при влизане в България на колата, а после ако отговаря на изискванията за инвалид се връщали парите на вносителя. Вярно ли е това?

Оставя се гаранция на границата 1500-2000 лв в зависимост от кубатурата, и после като си оправиш документацията в местната митница ти ги връщат в някакъв срок, до 2 месеца май беше. Може да ползваш и банкова гаранция, твоя или на някоя митническа агенция, олекваш с 100-ина-200 кинта от което. Но 01.01.07 е близо, тогава реда ще е друг.

Последната промяна е направена от second на Вто Дек 19, 2006 8:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Asi

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 10:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Митническото задължение формално не пада, (защото е нужна промяна на закона за това, каквато няма, доколкото знам), но просто става 0, с промяната на митническата тарифа. Митата се плащат винаги по актуалната тарифа.

Blagodarq za otgovora no tova oznachava li che shte moje da se prexfarlq kolata koqto e na invalid sled 01.01.2007 i kakvi dokumenti shte sa neobxodimi.
Върнете се в началото
mario9025

МнениеПуснато на: Сря Ное 28, 2007 1:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да...близо година време затишие по тематга....))) дали е пред буря....
Или както казват има внос на инвалиди има проблеми, няма внос на инвалиди няма проблеми Surprised И се питам докога ще е така тихо. Докато държавата не започне да се чуди откъде да понапълни изгребаната хазна. И ето вариант - стари, но актуални вземания. Размишлявах по въпроса /касае ме лично/ за тези задължения при смърт на инвалида. Защо ще трябва да се плаща този налог, ако возилото е наследено от преките наследници и не е продавано. Защо, ако иввалидът е починал 3 дни преди изтичането на трите години, дължи цялата сума от налозите. Не би ли било редно да се заплаща пропорционално за времето след което е починал. Нещо в закона не работи качествено...или работи от свое име и за свояТА сметка... Idea Установих, че потърпевшите са достатъчно. Ако не дай Боже се размърдат нещата, трябва да се действа....

М
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Внос на автомобили Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Страница 14 от 14

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети